Gmail Artık Telefon ile Doğrulama Yapacak

Gmail İki Kademeli Kimlik Doğrulama Özelliği


 

Kaç defadır bu sorunu yaşıyorum tahmin edemezsiniz. Gmail hesabı açıyorum ve bir süre sonra hesabıma girebilmem için cep telefonumu istiyorlar. Sayfada şunlar yazıyor.

Cep telefonunuzu hesabınıza ekleyin

Telefon numarası olmazsa, şifrenizi unutmanız veya hesabınızın başkası tarafından ele geçirilmesi durumunda hesabınıza tüm erişimi kaybedebilirsinizBunun neden bu kadar önemli olduğu konusunda daha fazla bilgi edinin.

Google bu numarayı yalnızca hesabın güvenliği için kullanacaktır. Numaranızı hiçbir zaman diğer şirketlerle paylaşmayız veya asla istemediğiniz mesajlar göndermeyiz.

Gmail hesabı bulunanların başlarına bu mutlaka gelmiştir. Ya telefon numaralarını kuzu kuzu eklemişler ve yollarına devam etmişlerdir ya da benim gibi isyan bayrağını açıp alın hesabınızı çalın başınıza demişlerdir. Neden ben ALIN HESABINIZI ÇALIN BAŞINIZA diyorum onu açıklayayım. Bu durumun ne kadar antidemokratik ve istismarcı tehlikeli bir yaklaşım olduğunu anlatayım. Hatta bunu bir kampanyaya dönüştürüp bu saçma uygulamanın sonlandırılmasına vesile olmak istiyorum.

 

Sayın gmail yönetimi, siz bu hesabın ilk açılmasında böyle bir zorunluluk uyguluyor musunuz ? HAYIR

Peki neden sonradan sonraya icat çıkarıyorsunuz ?

Cep telefonu şirketlerinin bile müşterisini adam yerine koymayıp müşterisinin isteği olup olmadığını sormadan reklam, bildiri, seçim parti adayı reklamları gibi bir sürü zırvalığı müşterisine yollarken siz kalkıp cep numarasını hiçbir yerde kullanmayacağınızı söylüyorsunuz. Bizde çok safız ya hemen inandık.

 

Son yıllardaki telekulak vakaları ortalığı yangın yerine döndürmüşken siz kalkıp uyduruk bir email hesabı için cep telefonu numarası istiyorsunuz. Yarın bir gün cep telefonunu değiştirse ne olacak ? Zırt pırt hesap doğrulatmanızdan zaten bıktık. Bir de telefon doğrulatma belası sardıracaksınız başımıza.

 

Ben bu güne kadar birkaç gmail hesabımı sırf bu uygulama yüzünden ALIN HESABINIZI ÇALIN BAŞINIZA dedim ve cep telefonumu vermedim. Vermeyeceğim de. Ugurozaltin niki ile Hotmail, mynet ve ttmail adreslerim var ve bunlardan cep telefonumu isteyen yok. Bu üç hesabım da bana yetip artıyor. Gmail uygulamasına tepkim ENAYİ OLMADIĞIMIN bilinmesidir. Gelin hep beraber tepki gösterelim. Küresel şirketlerin enayisi, ahmağı ya da kuzusu olmadığımızı onlara gösterelim.

18 Kasım 2011 Cuma

UĞUR ÖZALTIN

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: